هرساعت ازشبانه روزمتعلق به کدام أئمه است؟

ساعات آخر شب، یک ساعت قبل از طلوع فجر توسّل به حضرت زهرا(علیها السلام): به جهت رحمت و مغفرت .

2- از طلوع فجر تا طلوع آفتاب، ساعت توسّل به جناب امیرالمؤمنین علی(علیه السلام): برای رفع ظلم، انتقام و دفع مکر.

3- از طلوع آفتاب ساعت توسّل به امام حسن(علیه السلام): برای رفع ظلم، انتقام و دفع مکر.

4- از ساعت سوّم، از تابش شعاع خورشید تا بلند شدن روز، مختص به امام حسین(علیه السلام): به جهت رحمت و مغفرت الهی.

5- ساعت بعدی، از بلند شدن روز است تا زوال آفتاب ، توسّل به امام سجّاد (علیه السلام) : ایمنی یافتن از شرّ سلطان جائر و شیطان و معزز بودن در نظر سلطان .

6- از اوّل زوال تا هشت رکعت نماز نافله ظهر ، توسّل به امام باقر (علیه السلام) : به جهت توفیق کسب علم و معرفت

7- از چهار رکعت مانده به نماز ظهر تا وقت نماز ظهر ، زمان توسّل به امام صادق ( علیه السلام ) : به جهت توفیق یافتن بر وظایف و عبادات و اداء سُنن و ترک محرّمات .

8- از ساعت هفتم و بعد از فارغ شدن از نماز ظهر تاچهار رکعت از نافله عصر ، زمان توسّل به امام موسی بن جعفر ( علیه السلام ) : برای شفای امراض وبیماری و دفع امراض باطنی و ظاهری .

9- ساعت هشتم از چهار رکعت نافله عصر است تا فراغ از نافله عصر ، توسّل به امام رضا ( علیه السلام ) : برای سلامتی در سفر - چه دریا و چه خشکی - و رسیدن به وطن و خلاصی از غم و اندوه و غربت.

10-از ساعت نهم بعد از فراغ از نماز عصر تا انقضای سه ربع ، زمان توسّل به امام جواد ( علیه السلام ) : برای یافتن گنج ، قناعت و رسیدن به نعمت های پی در پی و توانگری و بخشش .

11-ساعت دهم ، از ابتدای ربع آخر روز است تا یک ساعت به زردی آفتاب که زمان توسّل به امام علی النقی ( علیه السلام ) است : از برای استعانت بر اداء حقوق اخوات از مؤمنین و مؤمنات و رد مظالم .

12- قبل از زردی آفتاب زمان توسّل به امام حسن عسگری (علیه السلام) : از برای درست شدن کارهای دینی و دنیوی و غلط نشدن آن و مسرور بودن در همه اوقات.

13- از زردی آفتاب تا غروب زمان توسّل به امام عصر (عجل الله تعالی فرجه شریف) : به جهت پیروزی یافتن و ظفر بر اعداء در جنگ و ... و اداء قرض و روی نمودن فتوحات .

پی نوشت:

(منابع:منتهی الآمال-جلاء العیون-جنات الخلود)

پربازدید ترین ها

( آرشیو )

اخبار هیئت

صفحه نخست | مراسم ها | تماس با ما | درباره هیئت

طراحی کاتالوگ حرفه ای,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,پرکلر اتیلن,طراحی اپلیکیشن موبایل,سایت آماده,طراحی سايت با جوملا,آموزش طراحی وب سایت,ماژول ساعت جوملا 3,ساعت برای جوملا,نمونه طراحی کاتالوگ,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,طراحی سایت ارزان,تبلیغات در گوگل,تبلیغات در صفحه اول گوگل,سایت های آماده,آموزش جوملا,طراحی سایت مداحی,xvhpd shdj,قیمت طراحی وب سایت,قیمت طراحی سایت حرفه ای,طراحی وب سایت حرفه ای,طراحی سایت شخصی,ماژول ساعت برای جوملا,تبلیغ گوگل,طراحی سایت فروشگاهی,تبلیغات گوگل,پرکلرواتیلن,قیمت تبلیغات گوگل,طراحی سايت با جوملا,قیمت طراحی سایت,طراحی سایت حرفه ای,آموزش طراحی سایت,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,طراحی سایت 24 ساعته,طراحی سایت فوری,طراحی لوگو,طراحی سایت در 24 ساعت,طراحی سایت خبری,طراحی سایت ارزان,تبلیغات در سایت گوگل,طراحی کارت ویزیت,طراحی اپلیکیشن اندروید,طراحی سایت مذهبی,ماژول تاریخ عربی,طراحی کاتالوگ,تبلیغات گوگل,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,طراحی سایت حرفه ای,طراحی سایت املاک,ساعت متحرک جوملا,طراحی اپلیکیشن,طراحی سایت خبرگزاری,ماژول تاریخ شمسی,قیمت طراحی کاتالوگ,ماژول تاریخ انگلیسی,وب سایت ارزان,پرکلراتیلن,طراحی سایت صنعتی,ماژول تاریخ ایرانی,گوگل ادوردز,طراحی سایت رایگان,بشکه پرکلرواتیلن,ماژول تاریخ جوملا,