اهمیت زیارت عاشورا از زبان آیت الله بهجت

از حضرت آیت الله العظمی بهجت  پرسیدند: داستان ها و قضایایی از کسانی که پیوسته زیارت عاشورا می خواندند و به این صورت، متوسل می شدند، گردآوری و چاپ شده است. نظر حضرت عالی در این باره چیست؟

ایشان پاسخ داده اند که: متن زیارت عاشورا، بر عظمت آن گواه است؛ خصوصا با ملاحظه آنچه در سند زیارت رسیده است که حضرت صادق(علیه السلام) به صفوان می فرماید: این زیارت و دعا را بخوان و بر آن مواظبت کن. به درستی که من چند چیز را بر خواننده آن تضمین می کنم: 1- زیارتش قبول شود.2- سعی و کوشش وی مشکور باشد 3- حاجات او هر چه باشد، برآورده شود و ناامید از درگاه خدا برنگردد.

ای صفوان! این زیارت را با این ضمان، از پدرم یافتم و پدرم از پدرش… تا امیرالمۆمنین (علیه السلام) و حضرت امیر نیز از رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) و رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) از جبرئیل و او هم از خدای متعال نقل می کند و هر کدام این زیارت را با این ضمان، تضمین کرده اند و خداوند به ذات اقدس خود قسم یاد نموده که: «هر کس این زیارت و دعا را بخواند، دعا و زیارت وی را بپذیرم و خواسته اش هرچه باشد، برآورده سازم».

و از سند او استفاده می شود که زیارت عاشورا از احادیث قدسی است و همین مطالب، سبب شده است که علمای بزرگ ما و استادان ما – با آن همه مشغولیت های علمی و مراجعاتی که داشتند – به خواندن آن مقید بودند تا جایی که استاد ما، مرحوم حاج شیخ محمد حسین اصفهانی، از خداوند خواسته بودند که در آخر عمرشان، زیارت عاشورا را بخوانند و سپس قبض ‍ روح شوند و دعایشان هم مستجاب شد و پس از پایان این زیارت، درگذشتند.


پی نوشت :


1 محرم هم نزدیک است ، فکر می کنم کار پسندیده ای باشه اگر از حالا تا شروع دهه قرائت زیارت عاشورا رو داشته باشیم

پربازدید ترین ها

( آرشیو )

اخبار هیئت

صفحه نخست | مراسم ها | تماس با ما | درباره هیئت

قیمت طراحی سایت,طراحی سايت با جوملا,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,ماژول ساعت برای جوملا,آموزش طراحی وب سایت,قیمت طراحی وب سایت,ماژول تاریخ ایرانی,آموزش طراحی سایت,طراحی کاتالوگ,ماژول تاریخ شمسی,طراحی سایت مذهبی,ساعت متحرک جوملا,طراحی اپلیکیشن,طراحی سایت املاک,طراحی وب سایت حرفه ای,وب سایت ارزان,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت حرفه ای,طراحی اپلیکیشن اندروید,ماژول تاریخ انگلیسی,طراحی سایت فوری,طراحی لوگو,تبلیغات در گوگل,طراحی سایت ارزان,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی سایت حرفه ای,طراحی سایت ارزان,طراحی کاتالوگ حرفه ای,طراحی سایت در 24 ساعت,طراحی سایت خبری,قیمت طراحی سایت حرفه ای,نمونه طراحی کاتالوگ,طراحی سایت رایگان,بشکه پرکلرواتیلن,طراحی کارت ویزیت,ماژول تاریخ جوملا,ساعت برای جوملا,تبلیغات گوگل,طراحی سایت خبرگزاری,پرکلرواتیلن,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,تبلیغات گوگل,پرکلر اتیلن,سایت های آماده,xvhpd shdj,طراحی اپلیکیشن موبایل,پرکلراتیلن,سایت آماده,طراحی سایت شخصی,ماژول تاریخ عربی,ماژول ساعت جوملا 3,طراحی سایت مداحی,قیمت طراحی کاتالوگ,تبلیغ گوگل,تبلیغات در صفحه اول گوگل,طراحی سایت صنعتی,آموزش جوملا,تبلیغات در سایت گوگل,قیمت تبلیغات گوگل,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,گوگل ادوردز,طراحی سایت 24 ساعته,